Některé texty jsou převzaté z mého starého blogu Atyiya

O Bystrici

30. července 2011 v 19:41 | Ramalia |  Tam jsem byla...
O čem jiném by byla řeč, než o BB... Banskej Bastrici.
Zhruba uprostřed našeho pobytu na Slovensku, byla to sobota 16. a my měli konečně po týdnu volno, se nám naše šéfka zmínila, že se chystá na výlet do Bystrice.


"A já jsem se do tvé krásy Bystrice zamiloval..."


Byl den po premiéře posledního dílu Harryho Pottera a ona se na něj chtěla vypravit do kina. Řekla jsem si, proč ne, vzala jsem sebou bratra a nakonec i kamarádku, která tam byla s náma první týden. Prý si takovou akci nenechá ujít.
Autem do Brezna, zhruba deset minut cesty... bohužel na poslední chvíli, a tak jsme nestihli autobus.Možná by se to povedlo, kdyby jsme místo klidné chůze běželi, ale dva autobusi u sebe nás zmátli a samozřejmě jsme vybrali ten špatný.
Měli jsme hodinu čas, tak jsme zajeli na nákup do Tesca, pro zásoby na další týden a čekali jsme na další spoj... Vlive m tohoto zpoždění nám bylo jasné, že promítání ve čtyři nestihneme, další bylo o hodinu a třičtvrtě později. Když jsme dojeli na místo, našli jsme správnou linku MHD a dokonce vystoupili na správné zastávce, kousíček od obchodního centra Europa, zbyl nám čas na courání po obchodech, v papírnictví jsem nechala přes jedenáct euro. Měli tam na chodbě krásnou výstavu makro fotografií.
Film byl super, na slovenský dabing jsem si zvykla tak, že už ho ani nevnímám...
Po filmu jsem prohlásila, že mám chuť na zmrzlinu. Dali jsme si ji do těch velkých sladkých kornoutků. Zakončili jsme to procházkou přes město, směr vlakové nádraží.
Cesta vlakem byla více než únavná. Bolela mě hlava a trochu jsem klimbala. Silou vůle jsem se držela při vědomí, protože bych to jinak zakempila na klín jednomu chlápkovi, co nevypadal příliš vábně. V Brezně jsme vyzvedli auto, V Balogu jsme vysadili Alenku, vyzvedli si u tety důležitá lejstra, ručníky a šampony (před cestou do civilizace byla důležitá očistná koupel).
Když jsme dorazili do srdce námi obývané divočiny, čekala tam na nás Katka, posila na příští týden. Bylo kolem jedenácté hodiny večerní. Katka přišla ke mě s tím, že se známe, že jsme se loni potkali zhruba na půl dne... u světla ohně jsem jí ani neviděla do obličeje. Řekla jsem, že to se uvidí ráno :D Rozloučila jsem se se všemi, a vydala jsem se vstříct svému spacáku a sladkým snům podpořeným shlédnutými Voldemortovými hrůznými činy.

Tolik o Bystrici, kouzelném slovenském městě, jež je protkáno Hronom. Městě, jež nábřeží mohou s klidnou duší konkurovat naší Praze.
Tolik o městě, jež skýtá mnohá tajemství.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 signoraa signoraa | Web | 30. července 2011 v 23:16 | Reagovat

Bystrica je nádherné město, které má zvláštní atmosféru. Mám dvě kamarádky slovenky, jedna žije už dlouho v tady, ale druhá je stále na Slovensku. Jako holka jsem k ní jezdila do malé dědinky na Spiš. :-)
P.S. Vůbec se nedivím, že by ses tam ráda vrátila.
P.P.S. Jsem ráda, že tu zase jsi. :-)

2 Nobody Nobody | Web | 1. srpna 2011 v 11:58 | Reagovat

Na Slovensku jsem nikdy nebyla ani špičkou palce u nohy, pokud teda nepočítám to, že jsem přes něj jela na dovolenou, což nepočítá nikdo, protože byla tma a nic jsem neviděla.

Ale kdybych měla někdy příležitost to napravit, určitě bych se do Bystrice chtěla podívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama